a a a
  • polski
  • english
  • rosyjska
  • ukraińska

Podstawowe informacje

Dyrektor Szkoły:
prof. dr hab. Anna Dąbrowska
Wicedyrektor Szkoły:
mgr Urszula Dobesz

Szkoła Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego działa od 1974 roku, a więc ma już prawie czterdziestoletnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Na naszych kursach gościmy rocznie ok. 1000 osób z całego świata.

Prowadzimy kursy semestralne, intensywny kurs letni, kursy wyjazdowe i na zlecenie, kursy przygotowujące do egzaminu państwowego z języka polskiego jako obcego oraz Roczny Kurs Przygotowawczy dla osób zamierzających podjąć studia w języku polskim na Uniwersytecie Wrocławskim.Wrocław

Wrocław to stolica bardzo ciekawego pod względem kulturowym i turystycznym regionu o nazwie Dolny Śląsk. Wrocław nazywany jest często miastem spotkań, mówi się też, że tu Wschód spotyka się z Zachodem. Te porównania odwołują się do wielokulturowej historii Wrocławia, który w swojej ponad tysiącletniej historii był miastem polskim, czeskim, austriackim, pruskim, niemieckim, a od 1945 roku ponownie polskim.

Pobyt we Wrocławiu - mieście akademickim o fascynującej historii oraz bogatym życiu intelektualnym i artystycznym - pozwala przyjrzeć się temu, w jakim stopniu wielokulturowa przeszłość została zaakceptowana przez dzisiejszych wrocławian i jak ubarwiła współczesne dzieje miasta.

Wszytkie praktyki odbywają się na zasadach wolontariatu.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Kliknij, aby nie pokazywać więcej tego komunikatu.