a a a
  • polski
  • english
  • rosyjska
  • ukraińska

Letni kurs NAWA

Dla kogo? Letni kurs NAWA skierowany jest do studentów zagranicznych uczelni wyższych oraz naukowców, którzy są cudzoziemcami lub posiadają podwójne obywatelstwo (polskie oraz obywatelstwo innego kraju), dla których polski nie jest pierwszym językiem, którzy nie studiują, nie są zatrudnieni i nie mieszkają w Polsce oraz posługują się językiem polskim lub angielskim na poziomie min. B1.

Termin kursu: 09-29.07.2023 r.

Tryb kursu: stacjonarny

Program: 75 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna = 45 minut), w tym:

  • 45 godz. podstawowych zajęć językowych
  • 30 godz. zajęć dodatkowych (warsztatów, wykładów z kultury i historii Polski, imprez integracyjnych, wspólnych projektów).

Program kursu obejmuje wycieczki łączące wypoczynek z poznawaniem atrakcji miasta i regionu, konkursy, wyjścia kulturalne etc.

Trzy tygodnie spędzone we Wrocławiu dadzą możliwość nie tylko poznania języka, ale również pomogą w lepszym zrozumieniu Polski i Polaków.

Zapewniamy zakwaterowanie w domu studenckim blisko centrum miasta (moduł: 2 pokoje dwuosobowe + łazienka), dobrą kuchnię, odpowiednie warunki do uczenia się, interesujący program, a przede wszystkim – miłą i przyjazną atmosferę podczas kursu.

Opłaty: udział w kursie i we wszystkich związanych z nim aktywnościach jest dla stypendystów NAWA bezpłatny. Koszty podróży, ubezpieczenia oraz wydatków osobistych kursanci pokrywają we własnym zakresie.

Rekrutacja: zakończona

Po ocenie formalnej i merytorycznej stypendyści otrzymali drogą e-mailową potwierdzenie przyjęcia na kurs.

Pierwszeństwo w przyjmowaniu na kurs mieli:

  1. studenci i naukowcy, którzy chcą poznać lepiej Polskę lub wiążą swoją karierę akademicką / zawodową z Polską (np. uczestnicy studiów polonistycznych, polonoznawczych, slawistycznych lub przyszli lektorzy języka polskiego);
  2. osoby z krajów wskazanych w programie Poland My First Choice NAWA (szczegółowe informacje pod linkiem: https://nawa.gov.pl/images/Kursy-letnie/2022/Akredytacje/Zalacznik-nr-13-do-Ogloszenia-w-programie-Letnie-kursy-NAWA-2023---Lista-krajow-preferowanych.pdf);
  3. studenci, którzy wcześniej nie uczyli się języka polskiego, ale są zainteresowani Polską i jej kulturą oraz nawiązaniem kontaktów z Polakami;
  4. osoby, które nie korzystały z tej formy wsparcia Państwa Polskiego (dotyczy stacjonarnych letnich oraz zimowych kursów języka i kultury polskiej finansowanych przez NAWA).

Informacje dotyczące szczegółowych wymagań rekrutacyjnych znajdują się pod linkiem: https://nawa.gov.pl/images/AKREDYTACJE/Zalacznik-nr-3-do-Regulaminu-akredytacyjnego-2023---Szczegolowy-opis-Letniego-kursu-NAWA-dla-studentow.pdf

Zapisy: zakończone

Kontakt: sjpkc.kursy@uwr.edu.pl

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Kliknij, aby nie pokazywać więcej tego komunikatu.