a a a
  • polski
  • english
  • rosyjska
  • ukraińska

Letni kurs NAWA 2023

Dla kogo? Letni kurs NAWA skierowany jest do studentów i nauczycieli akademickich zagranicznych uczelni, którzy są cudzoziemcami lub posiadają podwójne obywatelstwo (polskie oraz obywatelstwo innego kraju), dla których polski nie jest pierwszym językiem, którzy nie studiują, nie są zatrudnieni i nie mieszkają w Polsce oraz posługują się językiem polskim lub angielskim na poziomie co najmniej B1.

Termin kursu: 09-29.07.2023 r.

Tryb kursu: stacjonarny

Program: 75 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna = 45 minut), w tym:

  • 45 godz. podstawowych zajęć językowych
  • 30 godz. zajęć dodatkowych (warsztatów, wykładów z kultury i historii Polski, imprez integracyjnych, wspólnych projektów).

Program kursu obejmuje wycieczki łączące wypoczynek z poznawaniem atrakcji miasta i regionu, konkursy, wyjścia kulturalne etc.

Trzy tygodnie spędzone we Wrocławiu dadzą możliwość nie tylko poznania języka, ale również pomogą w lepszym zrozumieniu Polski i Polaków.

Zapewniamy zakwaterowanie w domu studenckim blisko centrum miasta (moduł: 2 pokoje dwuosobowe + łazienka), dobrą kuchnię, odpowiednie warunki do uczenia się, interesujący program, a przede wszystkim – miłą i przyjazną atmosferę podczas kursu.

Opłaty: udział w kursie i we wszystkich związanych z nim aktywnościach jest dla stypendystów NAWA bezpłatny. Koszty podróży, ubezpieczenia oraz wydatków osobistych kursanci pokrywają we własnym zakresie.

Rekrutacja: zakończona

Po ocenie formalnej i merytorycznej stypendyści otrzymali drogą e-mailową potwierdzenie przyjęcia na kurs.

Pierwszeństwo w przyjmowaniu na kurs mieli:

  1. studenci i naukowcy, którzy chcą poznać lepiej Polskę lub wiążą swoją karierę akademicką / zawodową z Polską (np. uczestnicy studiów polonistycznych, polonoznawczych, slawistycznych lub przyszli lektorzy języka polskiego);
  2. osoby z krajów wskazanych w programie Poland My First Choice NAWA (szczegółowe informacje pod linkiem: https://nawa.gov.pl/images/Kursy-letnie/2022/Akredytacje/Zalacznik-nr-13-do-Ogloszenia-w-programie-Letnie-kursy-NAWA-2023---Lista-krajow-preferowanych.pdf);
  3. studenci, którzy wcześniej nie uczyli się języka polskiego, ale są zainteresowani Polską i jej kulturą oraz nawiązaniem kontaktów z Polakami;
  4. osoby, które nie korzystały z tej formy wsparcia Państwa Polskiego (dotyczy stacjonarnych letnich oraz zimowych kursów języka i kultury polskiej finansowanych przez NAWA).

Informacje dotyczące szczegółowych wymagań rekrutacyjnych znajdują się pod linkiem: https://nawa.gov.pl/images/AKREDYTACJE/Zalacznik-nr-3-do-Regulaminu-akredytacyjnego-2023---Szczegolowy-opis-Letniego-kursu-NAWA-dla-studentow.pdf

Zapisy: zakończone

Kontakt: sjpkc.kursy@uwr.edu.pl

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Kliknij, aby nie pokazywać więcej tego komunikatu.