a a a
  • polski
  • english
  • rosyjska
  • ukraińska

Lektorzy

Lektorzy zatrudnieni w Szkole Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców są pracownikami naukowymi Instytutu Filologii Polskiej lub absolwenci polonistyki ze specjalnością Nauczanie języka polskiego jako obcego. Posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego, zdobywane w kraju i na wielu uniwersytetach zagranicznych. Nasi lektorzy przebywali też na uniwersytetach w Chinach, USA, Włoszech, Niemczech, Francji, Finlandii, Chorwacji, Gruzji oraz na Łotwie i Ukrainie prowadząc tam lektoraty języka polskiego oraz wykłady poświęcone historii i kulturze Polski. Lektorzy związani ze Szkołą są przygotowani do prowadzenia zajęć w wielokulturowych i wielonarodowych grupach, co wymaga nie tylko świetnego warsztatu metodycznego, ale również dobrego przygotowania pedagogicznego.
Są zarówno autorami programów do nauczania języka polskiego, jak i podręczników i licznych artykułów poświęconych nauczaniu, testowaniu i promowaniu języka i kultury polskiej(patrz: wydawnictwa).


Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Kliknij, aby nie pokazywać więcej tego komunikatu.